Blog

Braas

Hurtownia styropianu Częstochowa

Hurtownia styropianu Łódź

GONTY BITUMICZNE

Czy możesz sobie wyobrazić, że masz gonty na dachu? Różnorodność wśród typów gontów papowych sprawia, że może powstać dach, którego pozazdroszczą ci sąsiedzi. Gonty to tańsza alternatywa dla dachówki tradycyjnej. Sprawdzają się świetnie nie tylko na skośnym dachu domku jednorodzinnego, ale również na małym daszku altanki ogrodowej. Ten materiał zabezpieczy twój dach przed deszczem i niedogodną temperaturą z zewnątrz. Gont bitumiczny wykorzystuje się na zadaszeniach pochyłych, od 12 stopni. Idealnie nadaje się nie tylko na altanki działkowe. Jest trwały, odporny na zmiany temperatury, uszczelnia i zabezpiecza przed kapaniem deszczu. Niektóre typy gontów posiadają bardzo wysoką żywotność (nawet do 60 lat).

OKNA DACHOWE ROTO

Okna dachowe - pierwszy krok do zamieszkania na poddaszu. Czy każde poddasze nadaje się do mieszkania? Postanowiłeś zrealizować swój cel i zamieszkać na poddaszu. Adaptacja tego rodzaju pomieszczeń to niemałe wyzwanie, ale i duża przyjemność. Potrzeba do tego nieco kreatywności, która drzemie w każdym nas. Jak wiadomo, dach skośny to najpopularniejszy rodzaj przekrycia budynków mieszkalnych, pozwalający dobrze wykorzystać znajdującą się pod nim przestrzeń do celów użytkowych.

WEŁNA MINERALNA

Co ci da ocieplenie wełną mineralną szklaną? Czyli przegląd najważniejszych cech izolacji. Jakie znasz optymalne rozwiązania w zakresie izolacji? Czy takie w ogóle istnieją? Producenci prześcigają się w coraz to nowych możliwościach swoich produktów. Czy fakt, że coś jest powszechnie stosowane, znaczy że jest najlepsze? Czasem tak, ale przeważnie niestety nie. Z doświadczeń naszych handlowców wynika, że najważniejszym kryterium wyboru jest najczęściej cena. To nic złego, jeśli towar przedstawia dobrą jakość.