Styropian

Styropian to jeden z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych materiałów budowlanych. Posiada wiele właściwości, które są cenione z perspektywy skutecznej termoizolacji budynków. Koszt zakupu produktu, jakim jest polski styropian stanowi jedynie odsetek kosztów budowy całego domu, a jego zastosowanie realnie przekłada się na zmniejszenie opłat za ogrzewanie. Dzięki temu w dłuższej perspektywie właściciel może sporo zaoszczędzić, bez pogorszenia komfortu termicznego. Jakie są najważniejsze właściwości styropianu? Gdzie znajduje on swoje zastosowanie? Dlaczego warto zaopatrzyć się w te materiał w naszej hurtowni styropianu? Aby uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania, warto poznać naszą ofertę!

​Czym charakteryzuje się styropian?

Na rynku dostępnych jest wiele materiałów izolacyjnych. Jednak pewne właściwości styropianu wyróżniają go na tle innych. Jakie? Przede wszystkim ten materiał posiada bardzo dobry współczynnik przewodzenia ciepła. W związku z tym jest często wykorzystywanym produktem podczas ocieplania podłóg lub stropu. Co więcej, polski styropian jest bardzo trwały oraz odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Nie jest również podatny na działanie czynników chemicznych oraz biologicznych. Do ważnych właściwości styropianu należy również zaliczyć jego ekologiczne pochodzenia. Jest bezpieczny zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Materiał można szybko i bezproblemowo zamontować, a jego obróbka nie wymaga zastosowania specjalistycznych narzędzi. Jako hurtowania styropianu oferujemy wiele rodzajów tego materiału izolacyjnego.

​Jakie rodzaje styropianu wyróżniamy?

Podczas zakupów należy zwrócić uwagę na wariant produktu, związane są z nim bowiem różne właściwości. Jak zostało wspomniane, dostępne są różne styropiany. Rodzaje można podzielić na kilka grup. Każda z nich charakteryzuje się odmiennymi parametrami. W przypadku ocieplania ścian należy użyć styropianu fasadowego. Tym, co go wyróżnia, jest przede wszystkim wysoka odporność na rozrywanie. Do ocieplania ścian fundamentowych należy zakupić styropian, który jest odporny na wielogodzinne działanie wody oraz wilgoci gruntowej. W ten sposób jego właściwości izolacyjne nie zostaną utracone. Z zamiarem ocieplania podłóg na gruncie najlepszym rodzajem styropianu będzie ten, który cechuje się dużą wytrzymałością na ściskanie. Dzięki temu podczas użytkowania budynku nie dojdzie do uszkodzenia materiału. Jako dystrybutor styropianu oferujemy również pomoc w wyborze najlepszego produktu, który będzie dopasowany do Państwa potrzeb oraz wymagań. Za sprawą tego wybrany materiał spełni wszelkie oczekiwania.

​Dlaczego warto nabywać materiały budowlane w naszej hurtowni?

Pragniemy zaznaczyć, że jesteśmy dystrybutorem styropianu, ale nie tylko. W naszej ofercie można znaleźć wiele innych materiałów budowlanych. W hurtowni oprócz wielu rodzajów styropianu dostępne są pokrycia dachowe, kostka brukowa, wełna oraz chemia budowlana. Tym, co nas wyróżnia, są atrakcyjne ceny, wysoka jakość oferowanych materiałów oraz standard obsługi klienta. Świadczymy również usługę transportu zamówionych produktów oraz ich rozładunek.

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania lub wątpliwości, zachęcamy do kontaktu. Udzielimy wyczerpujących odpowiedzi oraz pomożemy dobrać najlepsze rozwiązania, spełniające przedstawione wymagania.

Zapraszamy do zakupu polskiego styropianu oraz wielu innych produktów!

Zobacz także: