GONTY BITUMICZNE

Czy papa na dachu może być ładna?

Na pierwszy rzut oka uroda materiału dachowego jakim jest papa może być dyskusyjna. Jednak, wykorzystanie przez producentów różnobarwnych posypek sprawia, że dach skośny pokryty gontem bitumicznym może się podobać. Przykładowo, widoczny na fotografii gont bitumiczny to materiał wielowarstwowy, zbudowany z włókna szklanego i bitumu oksydowanego oraz granulek bazaltowych na wierzchu. Jakkolwiek technicznie to brzmi, efekt wizualny mówi sam za siebie :)

Naszym zdaniem dachówka bitumiczna z pewnością ma swój urok. Organiczne kolory gontów, takie jak brąz, bordo czy grafit zapewnią ci harmonijne połączenie z elewacją twojego domu czy altanki. Estetykę gontów bitumicznych poddajemy teraz twojej ocenie, gdyż o gustach się nie dyskutuje. Ogromny wybór kolorystyki oraz kształtu (np. Plaster Miodu) daje ci możliwość częstszej wymiany pokrycia, aby twój dom był zawsze piękny.

Na poddaszu niczym na zewnątrz?

Dachówki papowe cechuje przede wszystkim duża zdolność do tłumienia dźwięków. Odgłos silnych opadów deszczu może zakłócić twój spokój, szczególnie w pomieszczeniach na poddaszu. W takich wypadkach warto pomyśleć o zastosowaniu gontów papowych. Masa bitumiczna gwarantuje osłabienie także odgłosów stąpających po dachu ptaszków czy spadających z drzew szyszek. Wyobraź sobie, że mieszkasz w domu na wsi wyposażonym w takie pokrycie dachowe, które wyróżnia wysoka izolacja akustyczna. Czy nie jest przyjemnie? Gont papowy wygrywa w skali dźwiękoszczelności również z blachodachówką.

Jak lubisz zmiany.

Jeśli  tylko masz ochotę na metamorfozę zadaszenia twojego domu, zastosuj gonty a zrobisz to szybko i w prosty sposób. W porównaniu do dachówki ceramicznej lub blachodachówki, gonty papowe wyróżnia również niska cena. Ewentualna renowacja nie zabierze ci więc ani dużo czasu, ani pieniędzy. Gonty na dach to najlepsze wyjście dla osób lubiących szybkie rozwiązania.

Cechuje je także niebywała lekkość w stosunku do dachówek ceramicznych. Jest to bardzo ważne w przypadku wymiany starego zadaszenia. Podczas montażu najważniejszym wsparciem jest dla ciebie słońce! Wynika to z tego, że pod wpływem promieni UV poszczególne warstwy masy bitumicznej topią się łącząc ze sobą w sposób naturalny. Tworzy się wówczas podwójna warstwa hydro- i termoizolacyjna zapewniająca właściwą szczelność dachu. Ważne, aby nie wykonywać prac podczas deszczu. Po ułożeniu poszczególnych warstw otrzymasz unikatowy efekt 3D, który w zależności od kształtu gontów (np. Ogon Bobra lub Karpiówka) prezentuje się mniej lub bardziej imponująco.