Kostka brukowa Łódź

Po wybudowaniu  wymarzonego domu czas zająć się aranżacją terenu wokół niego. Najbardziej popularnym rozwiązaniem na aranżację tej przestrzeni jest kostka brukowa.

Kostka brukowa jak i płyty brukowe służą do utwardzania ścieżek, tarasów oraz tworzenia podjazdów i miejsc parkingowych. Kostka brukowa. w Łodzi stosowana jest zarówno w dużych tematach inwestycyjnych, jak i przy mniejszych realizacjach indywidualnych.

Kostka brukowa to gotowe wykonane z betonu elementy, występujące w różnych kształtach, fakturach, grubościach i różnorodnej kolorystyce. Jest to produkt niezmiernie odporny zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i warunki atmosferyczne. Nowoczesne technologie stosowane przy jej produkcji zapewniają trwałość i solidność na długie lata użytkowania.

W ofercie oprócz produktu podstawowego znajdziemy również pełne wykończenia, jak obrzeża, palisady, donice czy płyty ażurowe. Coraz częściej kostka brukowa stosowana jest również jako system ogrodzeniowy, wpisując się tym w najnowsze na rynku trendy.

Kostka brukowa Łódź – rodzaje

W ofercie znajdziemy produkty stosowane zarówno do dużych inwestycji, tzw. kostkę przemysłową, jak i produkty stosowane do mniejszych, indywidualnych aranżacji, tzw. kostkę szlachetną.

Kostka przemysłowa. w Łodzi to produkt stosowany przy dużych tematach inwestycyjnych. Tu prym wiedzie  kostka w kształcie prostokąta lub tzw. tetka – kostka w kształcie podwójnej litery  T. Przy tego typu realizacjach najważniejsza jest grubość i wytrzymałość użytego materiału.

producent kostki brukowej łódź
kostka brukowa łódź ceny

Kostka szlachetna w Łodzi stosowana jest w projektach indywidualnych i tu mamy naprawdę ogromne możliwości aranżacji. Projektując przestrzeń wokół domu warto poświęcić czas na dokładną analizę potrzeb, by w końcowym etapie wybrać produkty, które spełnią nasze oczekiwania.

Producenci kostki brukowej, tacy jak POLBRUK czy SEMMELROCK w swojej ofercie proponują pomoc architekta, który stworzy projekt uszyty na miarę potrzeb.

A do wyboru mamy naprawdę spory wachlarz możliwości

  • kostki impregnowane
  • kostki hydrofobizowane
  • unikalne produkty o nierównomiernie barwionej powierzchni
  • produkty klasyczne
  • struktury drewnopodobne
  • struktury inspirowane kamieniem naturalnym
  • kostki postarzane, które świetnie wpisują się w aktualne industrialne i rustykalne trendy

kostka brukowa łódź cennikhurtownia kostki brukowej łódźtania kostka brukowa łódźsprzedaż kostki brukowej łódź

Płyty tarasowe - Łódź

Bardzo modne są ostatnio wielkoformatowe tarasowe płyty brukowe. Częstym dodatkiem do płyt brukowych. w Łodzi  są szlachetne kruszywa takie, jak bazalt czy granit, podkreślające tym samym ich nowoczesny i elegancki styl. Szczególnie dobrze wyglądają w surowej, nowoczesnej stylistyce.

Dużym zainteresowaniem cieszą się również dekoracyjne płyty elewacyjne odwzorowujące ręcznie łupany kamień,świetnie sprawdzające się jako element dekoracyjny domu. Dosyć często stosowane są płyty brukowe o różnorodnej strukturze nawierzchni, z nieregularnymi, łamanymi krawędziami, takie jak np. SEMMELROCK Bradstone Blue Lias.

Płyty tarasowe Łódź
Płyty tarasowe

Dodatki do kostki brukowej - Łódź

Każdy producent kostki brukowej w swojej ofercie posiada również cały system uzupełniający jak  palisady, obrzeża, system murków czy ogrodzeń.

Płyty brukoweŁódź płyty brukoweKostka brukowa Łódź

Palisada Łódź

Palisada to element  małej architektury stosowany przy kostce brukowej do jej obwodowego ustabilizowania. Jest to estetyczne wykończenie, które zazwyczaj występuje w klasycznych kształtach – okrągłym, prostokątnym i kwadratowym.

Zadaniem palisady jest nie tylko efekt wizualny, ale przede wszystkim jej zadaniem jest stabilizacja położonej kostki brukowej. Dzięki palisadom możemy wydzielać strefy w ogrodzie tworząc efektowne przestrzenie takie jak, rabaty, skarpy, fontanny czy np. oczka wodne. Montuje się ją w prosty sposób nie wymagający użycia profesjonalnych narzędzi.

Obrzeża Łódź

Alternatywą dla palisadobrzeża, służące do tworzenia obrysu ułożonej nawierzchni bez konieczności wykonania konstrukcji betonowej. Dobierając obrzeże zwracamy uwagę przede wszystkim na grubość ułożonej kostki brukowej.

Obrzeża posiadają standardową długość 1 mb i wysokość 45 mm lub 55 mm. Obrzeża z tworzyw sztucznych stosować możemy również do powierzchni łukowych. W prosty sposób można dopasować ich kształt do krawędzi nawierzchni ułożonej kostki.

Producenci kostki brukowej w ofercie swojej posiadają również pełną gamę starannie dobranych piasków i kruszyw fugowych, które w odróżnieniu od standardowego piachu nie pylą, dzięki czemu kostka zachowuje swój naturalny kolor. Dobrze dobrane kruszywo subtelnie podkreśla kolor kostki brukowej i płyt tarasowych oraz poprawia ich nośność i trwałość.

W ofercie znaleźć możemy również pełną gamę produktów do impregnacji oraz czyszczenia kostki. Produkty te w prosty sposób pozwalają na doczyszczenie nawet trudnych zabrudzeń bez większego wysiłku. Wybór kostki i elementów małej architektury to tak naprawę dopiero początek naszej drogi w aranżacji przestrzeni. Musimy pamiętać, że nawierzchnię należy wykonać zgodnie z zaleceniami producenta i przede wszystkim zgodnie ze sztuką budowlaną.

Nawet najpiękniejsza i najdroższa kostka brukowa czy płyty tarasowe nie spełnią swojej funkcji, jeśli ich położenie będzie wadliwe. W przypadku złego montażu istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo ich zapadnięcia się lub popękania.

Zobacz także: